Loading Events

Events for December 2018 › High School Athletics

Events Search and Views Navigation

Find Events

Event Views Navigation

Events Search

Calendar of Events

Calendar of Events
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
26

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. DeForest (Home)

28

Basketball: Boys JV vs. Bangor (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Bangor (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Bangor (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Bangor (Away)

Wrestling: Varsity vs. Chippewa Falls, Aquinas, Arcadia, Eau Claire Memorial, Menomonie (Away)

Basketball: Girls JV vs. Black River Falls (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Winona Senior (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Black River Falls (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Black River Falls (Home)

Dance Team: Girls Varsity vs. Menomonie (Away)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Aquinas, Arcadia, Brookwood, Chippewa Falls, Coulee Christian, Durand, Eau Claire Memorial, Neillsville, Onalaska, Tomah, Whitehall (Home)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Aquinas, Arcadia, Brookwood, Chippewa Falls, Coulee Christian, Durand, Eau Claire Memorial, Neillsville, North Crawford/Seneca, Onalaska, Tomah, Whitehall (Home)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Black River Falls, Abbotsford, Adams/Friendship, Auburndale.., Bruce, Cashton, DeSoto, Durand, Eau Claire Regis, Ladysmith, Nekoosa, Onalaska, Portage, Stratford – WI, Thorp, Whitehall (Home)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Black River Falls, Abbotsford, Adams/Friendship, Auburndale.., Bruce, Cashton, DeSoto, Durand, Eau Claire Regis, Ladysmith, Nekoosa, Onalaska, Pittsville, Portage, Stratford – WI, Thorp, Whitehall (Home)

2
3

Basketball: Boys JV vs. Black River Falls (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Black River Falls (Away)

Wrestling: Varsity vs. Logan (Home)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Aquinas (Home)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Aquinas (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Baraboo (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. Black River Falls (Away)

5

Basketball: Girls JV vs. Luther (Away)

Basketball: Girls C-Team vs. Luther (Away)

Wrestling: Boys Varsity vs. G.E.T/MM vs. Viroqua (Home)

Wrestling: Boys Varsity vs. G.E.T/MM vs. Viroqua (Home)

Wrestling: Boys Varsity vs. G.E.T/MM vs. Viroqua (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Luther (Away)

Wrestling: JV vs. Adams/Friendship, Viroqua, Sparta, Kimberly, Fond du Lac, Lodi, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Freedom, Lomira, Mauston, Plymouth School District, Richland Center, River Valley, Saint Croix Falls, Whitnall, Spring Valley, Reedsburg, Portage (Away)

Wrestling: JV vs. Adams/Friendship, Viroqua, Hudson, Sparta, Tomah, Kimberly, Fond du Lac, Lodi, Waukesha West, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Freedom, Lomira, Mauston, Plymouth School District, Richland Center, River Valley, Saint Croix Falls, Whitnall, Reedsburg, Portage (Away)

Wrestling: JV vs. Adams/Friendship, Viroqua, Hudson, Sparta, Tomah, Kimberly, Fond du Lac, Waukesha West, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Freedom, Lomira, Mauston, Plymouth School District, Richland Center, River Valley, Saint Croix Falls, Whitnall, Reedsburg, Portage (Away)

Wrestling: JV vs. Adams/Friendship, Viroqua, Hudson, Sparta, Tomah, Kimberly, Fond du Lac, Waukesha West, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Freedom, Kickapoo, Lomira, Mauston, Plymouth School District, Richland Center, River Valley, Saint Croix Falls, Wautoma, Whitnall, Reedsburg, Portage (Away)

Basketball: Boys JV vs. Luther (Home)

Basketball: Boys C-Team vs. Luther (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. Luther (Home)

Wrestling: Varsity vs. Adams/Friendship, Viroqua, Hudson, Marshfield, Spencer, Kimberly, Fond du Lac, Oshkosh North, Slinger, Lodi, Stoughton, Waukesha West, Stevens Point Area, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Cadott, Cumberland, Freedom, Lomira, Mineral Point, New Lisbon, Plymouth School District, Prairie Du Chien, Wautoma, Whitnall, Reedsburg, Iowa-Grant, Portage (Away)

Dance Team: Girls Varsity vs. Watertown (Away)

Wrestling: Varsity vs. Adams/Friendship, Viroqua, Hudson, Marshfield, Spencer, Kimberly, Fond du Lac, Oshkosh North, Slinger, Lodi, Stoughton, Waukesha West, Stevens Point Area, Edgar, Wisconsin Dells, Boyceville, Cadott, Cumberland, Freedom, Lomira, Mineral Point, New Lisbon, Plymouth School District, Prairie Du Chien, Wautoma, Whitnall, Reedsburg, Iowa-Grant, Portage (Away)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Tomah, Baraboo, Caledonia Area Public Schools, Cashton, Lancaster, Mauston, Mosinee, Osseo-Fairchild, Regis, Richland Center, Royall, West Salem, Westby Area MS (Away)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Tomah, Baraboo, Caledonia Area Public Schools, West Salem, Mosinee, Westby Area MS, Cashton, Mauston, Osseo-Fairchild, Regis, Richland Center, Royall, DeSoto, Lancaster (Away)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Tomah, Baraboo, Caledonia Area Public Schools, Cashton, DeSoto, Lancaster, Mauston, Mosinee, Osseo-Fairchild, Regis, Richland Center, Royall, West Salem, Westby Area MS (Away)

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Tomah, Baraboo, Caledonia Area Public Schools, West Salem, Mosinee, Westby Area MS, Cashton, Mauston, Osseo-Fairchild, Regis, Richland Center, Royall, Lancaster (Away)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Homestead (Home)

9

Basketball: Girls C-Team vs. Melrose-Mindoro (Away)

Basketball: Boys JV vs. Sparta (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Sparta (Away)

Basketball: Boys JV vs. Sparta (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Sparta (Away)

Basketball: Girls JV vs. Viroqua (Home)

Basketball: Girls C-Team vs. Viroqua (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Onalaska (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Viroqua (Home)

12

Basketball: Boys JV vs. Viroqua (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Viroqua (Away)

Basketball: Boys JV vs. Viroqua (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Viroqua (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Viroqua (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Viroqua (Away)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Aquinas, Bloomer, Brookwood, Coulee Christian, DeSoto, Durand, Hillsboro, Holmen, Independence, Osseo-Fairchild, Sparta, Viroqua, West Salem, Whitehall (Home)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Aquinas, Bloomer, Brookwood, Coulee Christian, DeSoto, Durand, Hillsboro, Holmen, Independence, Onalaska, Osseo-Fairchild, Sparta, Viroqua, West Salem, Whitehall (Home)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. Aquinas, Bloomer, Brookwood, Coulee Christian, DeSoto, Hillsboro, Holmen, Independence, Onalaska, Osseo-Fairchild, Sparta, Viroqua, West Salem, Whitehall (Home)

Basketball: Girls JV vs. Westby Area High School (Away)

Basketball: Girls C-Team vs. Westby Area High School (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. Westby Area High School (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. Westby Area High School (Away)

Wrestling: Varsity vs. Richland Center, Baraboo, Belleville, Belmont, Boscobel, Cashton, Cochrane Fountain City High School, Hillsboro, Ithaca, Mauston, Monroe, Reedsburg, River Ridge, Riverdale, Tomah, Wisconsin Dells (Away)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Beaver Dam (Home)

Wrestling: Varsity vs. Richland Center, Baraboo, Belleville, Belmont, Boscobel, Cashton, Cochrane Fountain City High School, Hillsboro, Ithaca, Mauston, Monroe, Reedsburg, River Ridge, Riverdale, Tomah, Wisconsin Dells (Away)

16
17

Basketball: Boys C-Team vs. Holmen (Home)

Basketball: Girls JV vs. Holmen (Home)

Basketball: Boys C-Team (Cancelled) vs. Westby Area High School (Away)

Basketball: Boys JV vs. Holmen (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Holmen (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Black River Falls (Home)

Basketball: Girls Varsity vs. Holmen (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. Holmen (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. Holmen (Home)

19

Basketball: Boys JV vs. Westby Area High School (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Westby Area High School (Away)

Wrestling: Boys Varsity vs. G.E.T/MM vs. Westby Area High School (Home)

Wrestling: Boys Varsity vs. G.E.T/MM vs. Westby Area High School (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. West Salem (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. Westby Area High School (Away)

21

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Viroqua (Home)

23
24
25
26

Wrestling: Boys Varsity Reserve vs. Eastview, Holmen, Lancaster (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Reedsburg (Home)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. TBD (Home)

Wrestling: Varsity vs. vs. Holmen, Goodhue, Baraboo, Caledonia Area Public Schools, Winona Senior, Eau Claire North, New Richmond, Lewiston-Altura, Eastview, Muskego, Bloomington Kennedy, Stillwater, Wausau West, Viroqua, West Salem, Hudson, Kenyon-Wanamingo, Chatfield, Marshfield, Spencer, Aquinas, Sparta, Tomah, Adams/Friendship, DC Everest, Lodi, La Crescent-Hokah, Westby Area MS, South St. Paul, Pulaski, Luxemburg-Casco, Stratford – WI, Cashton, Verona Area, Athens (Cloverwood), Auburndale.., Belmont, Boscobel, Cuba City, Dodgeville, Ithaca, Mauston, Medford, Middleton, Monroe, Mount Horeb, Nekoosa, New Lisbon, Prairie Du Chien, Richland Center, River Valley, Riverdale, Royall, Sheboygan Falls, Waunakee (Home)

Basketball: Boys JV vs. Elk Mound (Away)

Basketball: Boys C-Team vs. Elk Mound (Away)

Basketball: Boys Varsity vs. Elk Mound (Away)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. TBD (Home)

Basketball: Girls JV vs. Bloomer (Away)

Basketball: Girls C-Team vs. Bloomer (Away)

Basketball: Girls C-Team vs. Bloomer (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. Bloomer (Away)

30
31
1
2

Basketball: Girls JV vs. West Salem (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. West Salem (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. West Salem (Away)

Basketball: Girls Varsity vs. West Salem (Away)

Basketball: Boys JV vs. West Salem (Home)

Basketball: Boys C-Team vs. West Salem (Home)

Basketball: Boys Varsity vs. West Salem (Home)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. West Salem, Aquinas, Hillsboro, Holmen, Logan, Mineral Point, Riverdale, Tomah, Viroqua (Home)

Wrestling: JV vs. G-E-T/Mel-MIn vs. West Salem, Aquinas, Hillsboro, Holmen, Iowa-Grant, Logan, Mineral Point, Riverdale, Tomah, Viroqua (Home)

Dance Team: Girls Varsity vs. Oshkosh West (Away)

Wrestling: Varsity vs. Cadott, Bruce, Cornell, Durand, Flambeau, Gilman, Glenwood City, Hayward Community Schools, Lake Holcombe, Melrose-Mindoro, Phillips, Prescott, Regis, Thorp, Whitehall High School (Away)

Ice Hockey: Varsity vs. Aquinas/G-E-T/Holmen/Luther vs. Rice Lake (Home)

6
+ Export Events